Evertoni dhe Liverpooli përplasen në derbin lokal, formacionet zyrtare

Evertoni dhe Liverpooli përplasen në derbin lokal, formacionet zyrtare

Edhe pse Evertoni është duke kaluar nëpër një periudhë shumë të vështirë të rezultateve pasi në pesë ndeshjet e fundit ka katër humbje dhe një barazim, derbi ndaj Liverpoolit asnjëherë nuk është ndikuar nga forma e skuadrave, andaj edhe sonte nuk mund të parashikohet fituesi i këtij takimi.

Liverpoli po vazhdon luftën me Manchester Cityn dhe Chelsean për kreun e tabelës dhe trajneri Jurgen Klopp kërkon nga skuadra që ta ruajnë ecurinë pozitive të rezultateve edhe pas kësaj ndeshjeje e cila starton nga ora 21:15, transmeton KosovaPress.


Këto janë formacionet zyrtare:

Everton: Pickford, Coleman, Kane, Godrey, Digne, Allan, Doucoure, Gray, Townsend, Richarlison, Rondon

Liverpool: Alisson, Arnold, Matip, Van Dijk, Robertsonm Firmino, Handerson, Thiago, Mane, Salah, Jota

Lexo edhe

Video