Everton-Chelsea, ja formacionet zyrtare – foto

Everton-Chelsea, ja formacionet zyrtare – foto

Premier Liga angleze po vazhdon sot të dhurojë spektakël, ndërsa ndeshja që do ta mbyll programin e ditës së sotme po afrohet.

Me fillim nga ora 18:30, skuadra e Evertonit zhvillon ndeshje si vendas, ku e pret në shtëpi Chelsean e Thomas Tuchel, përcjell KosovaPress.

Ndeshja e sotme zhvillohet në stadiumin “Goodison Park”, ku të dy skuadrat me çdo kusht do të synojnë të arkëtojnë pikët e para të plota të sezonit të ri 2022/23.

Sa i përket ndeshjes së sotme, mungesa të lojtarëve do të ketë te të dyja skuadrat, ku për Evertonin nuk do të paraqiten Calwert-Lewin, Gomes, Rondon, Townsend dhe Begovic, kurse te Chelsea mungon vetëm sulmuesi gjerman, Timo Werner.


Tani, të dy trajnerët kanë vendosur se me cilët lojtarë do ta fillojnë këtë ndeshje, dhe formacionet zyrtare i gjeni më poshtë.

Everton

Chelsea

Lexo edhe

Video