Eurogoli i Thaqit, Liga e Konferencës bën reagim epik

Eurogoli i Thaqit, Liga e Konferencës bën reagim epik

Mbrojtësi i Ballkanit, Armend Thaqi ka shënuar sot një super gol në stilin e Lionel Messit, në ndeshjen kundër Sivassporit.

Thaqi shënoi golin e barazimit për Ballkanin, gol ky i cili la gojëhapur tifozë të shumtë në stadium dhe jashtë tij, raporton KosovaPress.

Por, nuk janë vetëm tifozët të cilët kanë mbetur të mahnitur nga ky gol, pasi që edhe vetë Liga e Konferencës ka reaguar për këtë gjë.


“Reagoni me një GIF për super golin e Armend Thaqit”, shkruante në faqen zyrtare të Ligës së Konferencës në “Twitter”.

(15) UEFA Europa Conference League on Twitter: “🟡⚫️ React to Armend Thaqi’s first-half stunner with a GIF! 👇 @fcballkani | #UECL” / Twitter

Golin e Thaqit e gjeni më poshtë.

(15) Sosyal Futbol #UEL #UECL on Twitter: “Sivasspor 1-1 FC Ballkani ⚽ 20′ Armend Thaqi #UECL #Sivasspor #SVS #ConferenceLeague https://t.co/AKojQIyvqJ” / Twitter

Lexo edhe

Video