EURO 2023/ Kosova U21 ballafaqohet sot me Andoran në “Fadil Vokrri”

EURO 2023/ Kosova U21 ballafaqohet sot me Andoran në “Fadil Vokrri”

Kombëtarja e Kosovës U21 sot zhvillon ndeshjen e parë kualifikuese për në Kampionatin Evropian 2023 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Trajneri Michael Nees në konferencën për media para ndeshjes u shpreh se skuadra është përgatitur maksimalisht për këtë ballafaqim dhe se do të japin maksimumin për te arritur fitoren.


Kosova bënë pjesë ne Grupin G ku bëjnë pjesë edhe Anglia, Çekia, Sllovenia, Shqipëria dhe Andorra, përcjellë KosovaPress.

Ndeshja ndërmjet Kosovës U21 dhe Andorrës U21 zhvillohet nga ora 20:00.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.