Euro 2023/ Kosova mposht Andorran në “Fadil Vokrri”

Euro 2023/ Kosova mposht Andorran në “Fadil Vokrri”

Kosova ka shënuar fitore në ndeshjen e parë kualifikuese për në Kampionatin Evropian Euro 2023 kundër Andorra në katëgorinë U21.


Ndeshja u zhvillua të martën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, përcjellë KosovaPress.

Golat për “Dardanët” u realizuan nga Dion Berisha dhe Marleku.

Lexo edhe

Video

error: