Erërat e forta “pushtojnë” Anglinë, një burrë vdes pasi mbeturinat i godasin xhamin e furgonit

Erërat e forta “pushtojnë” Anglinë, një burrë vdes pasi mbeturinat i godasin xhamin e furgonit

Një burrë ka vdekur pasi furgoni me të cilin po udhëtonte u godit nga mbeturinat që “u hodhën” në ajër si pasojë e stuhisë Eunice e cila ka goditur Britaninë e Madhe.

Pasagjeri, rreth të 50-tave, u vra pasi xhami i përparmë i automjetit u thye si pasojë e mbejtjeve që ranë mbi të.


Mësohet se burri i cili ka vdekur nuk ka pasur lëndime ndërkohë autoritetet po merren me hetimin e ngjarjes. Ngjarja  rreth orës 14:10 GMT në Sëitch Island në Netherton, Merseyside.

Si pasojë e stuhisë një grua ka vdekur në veri të Londrës dhe një burrë ka vdekur në Republikën e Irlandës.   Stuhia ka sjellë gjithashtu ndërprerje të udhëtimit.

Lexo edhe

Video