Erdogan viziton qytetet e goditura nga tërmeti

Erdogan viziton qytetet e goditura nga tërmeti

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan është planifikuar të vizitojë qytetet e prekura nga tërmeti, Kahramanmaras-in dhe Hatay-n.

Ai do të shkojë edhe në Pazarcik, epiqendër e tërmetit, shkruan BBC, përcjell KosovaPress


Erdogan ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme tre mujore në 10 provincat më të prekura.

Mbi 9 mijë persona kanë vdekur nga tërmeti në Turqi dhe Siri.

Lexo edhe

Video