Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Emërohen zëvendësministrat në tri ministri

Emërohen zëvendësministrat në tri ministri

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka emëruar dy zëvendësministre dhe një zëvendësministër, të cilëve u ka uruar suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tyre.

Zëvendësministrat e emëruar janë Daulina Osmani, zëvendësministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Dafina Gexha- Bunjaku, zëvendësministre e Shëndetësisë dhe  Kreshnik Ahmeti, zëvendësministër i Punëve të Jashtme dhe Diasporës.


Deri më tani, me vendim të kryeministrit të Kosovës janë emëruar 18 zëvendësministra.

​ 

Lexo edhe

Video

error: