Ekuadori dhe Senegali në luftë direkte për vendin e dytë në grupin A, formacionet e mundshme

Ekuadori dhe Senegali në luftë direkte për vendin e dytë në grupin A, formacionet e mundshme

Ekuadori dhe Senegali do të ballafaqohen sot në ndeshjen e rrethit të tretë të grupit A dhe do të luftojnë direkt për një vend në 16-shen e këtij kampionati.

Një pikë është diferenca në pikë mes dy skuadrave në të mirë të Ekuadorit dhe ballafaqimi i orës 16-të do të përcaktojë skuadrën që do të vazhdojë tutje, raporton KosovaPress.


Këto janë formacionet e mundshme:

Ekuadori  (3-4-2-1): Galindez; Porozo, Torres, Hincapie; Preciado, Mendez, Caicedo, Estupinan; Plata, Valencia; Estrada

Senegali: (4-4-2): Mendy; Sabaly, Koulibaly, Diallo, Jakobs; Sarr, Mendy, Gueye, Diatta; Dia, Diedhiou

Lexo edhe

Video