Egjipti mbylli një pjesë të bregdetit pas një sulmi peshkaqenësh pranë Hurghada

Egjipti mbylli një pjesë të bregdetit pas një sulmi peshkaqenësh pranë Hurghada

Autoritetet egjiptiane kanë mbyllur një pjesë të bregdetit në Detin e Kuq, pas një sulmi të peshkaqenit në të cilin humbi jetën një grua austriake që po notonte pranë Hurghada.

Një grua 68-vjeçare që humbi një këmbë dhe një krah në një sulm peshkaqen vdiq pak pasi u dërgua në një spital privat në Hurghada, tha një zyrtar i paidentifikuar shëndetësor egjiptian. Ai tha se ajo mezi ishte gjallë kur mbërriti dhe mjekët nuk ishin në gjendje ta ringjallnin.


Autoritetet do të mbyllin bregdetin për tri ditë dhe do të ndalojnë të gjitha aktivitetet detare duke përfshirë zhytjen dhe varkat e peshkimit.

Videoja e publikuar në internet tregon sulmin e peshkaqenit relativisht afër bregut. Ju gjithashtu mund të shihni sesi uji rreth gruas së sulmuar bëhet i kuq nga gjaku, ndërsa njerëzit në molin aty pranë hedhin mjete shpëtimi drejt saj.

Lexo edhe

Video