EFL Cup/ Tottenhamit i nevojitet mrekullia për ta përmbysur Chelsean, formacionet zyrtare

EFL Cup/ Tottenhamit i nevojitet mrekullia për ta përmbysur Chelsean, formacionet zyrtare

Tottenhamit i duhet të bëjë mrekullinë ndaj Chelseat nëse dëshiron që të kalojë në finale të Carabao Cup.

“Blutë” e Londrës hyjnë në këtë ndeshje me avantazhin e fitores me rezultat 2-0 nga ndeshja e parë, andaj skuadra e Antonio Contes ka një mision mjaftë të vështirë sonte në stadiumin e saj.

Romero dhe Song Heung-Min janë dy mungesa shumë të rëndësishme te Tottenhami, derisa Thomas Tuchel nuk mund të mbështete tek shërbimet e katër lojtarëve si Chalobah, Chilwell, James dhe Mendy i cili është i angazhuar në Kupën e Afrikës.


Këto janë formacionet zyrtare:

Tottenham: Gollini, Tanganga, Royal, Sanchez, Davies, Doherty, Hojbjerg, Winks, Lucas, Lo Celco, Kane

Chelsea: Kepa, Christensen, Sarr, Rudiger, Azpilicueta, Jorginho, Kovacic, Odoi, Mount, Lukaku, Werner

Lexo edhe

Video