Edi Rama do të udhëtojë të premten drejt ShBA-së, pritet të marrë një çmim

Edi Rama do të udhëtojë të premten drejt ShBA-së, pritet të marrë një çmim

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është ftuar në New York nga ish-zonja e parë dhe ish-sekretarja amerikane e shtetit Hillary Clinton.

Në New York Clinton në emër të organizatës “Vital Voices” do t’i dorëzojë kreut të ekzekutivit shqiptar Edi Ramës, një çmim për rolin e tij në marrjen në mbrojtje të shtetasve afganë të strehuar në Shqipëri, raporton Top-Channel.


Sipas këtij mediumi, kryeministri Rama do të nderohet me çmimin “Voices of Solidarity Aëard”.

Më parë këtë çmim e kanë marrë sekretari përgjithshëm i  UN Secretary General, Antonio Guterres, IRC Head David Milliband dhe Presidenti Joe Biden.

Lexo edhe

Video

error: