Edhe sot mot me diell

Edhe sot mot me diell

Moti i nxehtë dhe me diell do të mbajë gjatë ditës së sotme në vendin tonë.

Sipas Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës nuk do të ketë reshje shiu dhe se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet do të lëvizin nga 27-32 gradë Celsius.

Indeksi UV vazhdon të jetë i lartë, prandaj kujdes orëve të mesditës, sepse kontakti direkt me këto rreze shkakton pasoja te një shtresë e popullatës me probleme të sëmundjeve kronike.


Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga jugu-juglindja 3-8m/s.

Shtypja atmosferike mbetet përreth vlerave normale, me tendencë të rënies në fillim të javës së ardhshme.

Lexo edhe

Video