Edhe sot mot me diell në Kosovë

Edhe sot mot me diell në Kosovë

Në Kosovë edhe gjatë së premtes do të mbizotëroj mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, kurse ato maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-15 gradë Celsius.


Ndërsa nëpër ultësira do të ketë kushte për mjegull dhe radiacion.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Nëpër ultësira  do të ketë kushte për mjegull të radiacionit. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-15 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s”, njofton IHMK.

Lexo edhe

Video

error: