Edhe sot mot me diell

Edhe sot mot me diell

Moti me diell do të mbizotëroj edhe gjatë ditës së sotme.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se vendi do të përfshihet edhe nga vranësirat.


Ndërsa, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-22 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-22 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.