Edhe Bayern – Chelsea luhet pa tifozë

Edhe Bayern – Chelsea luhet pa tifozë

Bayern Munich – Chelsea më 18 mars do të luhet me dyer të mbyllura.

Ky është vendimi i fundit i marrë nga skuadra gjermane.


Gjiganti gjerman ka marrë këtë vendim, pasi u vendos që edhe ndeshjet në Bundesliga të luhen pa tifozë.

PSG-Dortmundi, Barcelona-Napoli dhe Valencia-Atalanta janë ndeshjet e tjera që do të luhen pa tifozë në 1/16 e Ligës së Kampionëve.

Autoritetet gjermane e kanë sygjeruar Bayernin, që të mbyllë dyert për tifozë pasi që numri i njerëzve të infektuar me coronavirusin është në rritje.

Lexo edhe

error: