Edhe 87 raste të reja nga COVID-19 dhe një viktimë në Maqedoninë Veriore

Edhe 87 raste të reja nga COVID-19 dhe një viktimë në Maqedoninë Veriore

​Ndërroi jetë pacienti 74 vjeç nga Kumanova, i cili vuante nga virusi Korona. Gjithsej 157 të vdekur.


Nga 987 testet e bëra në 24 orët e fundit janë diagnostikuar 87 raste të reja pozitive me CoVid-19 në Maqedoninë Veriore.

Prej tyre, 80 teste janë bërë nga skriningu në çerdhet e Shkupit ku sot nuk ka pasur raste të prekur.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.