Edhe 300 të vdekur nga COVID-19 në Itali

Edhe 300 të vdekur nga COVID-19 në Itali

Italia raportoi 300 vdekje të tjera nga infeksioni i virusit korona, i cili është më i ulët se dje kur ishin 401 viktima, njoftoi sot Ministria e Shëndetësisë.

Numri i të infektuarve është 20.159, që është më pak se dje kur ishin 23.832.


Në Itali, 104.942 njerëz kanë vdekur si rezultat i infeksionit deri më tani, i cili është bilanci i dytë i zi në Evropë pas Britanisë, dhe i shtati në botë.

Që nga fillimi i epidemisë, 3.376 milionë njerëz janë infektuar në Itali. Aktualisht 27.484 pacientë po trajtohen në spitale, që është një rritje në krahasim me 27.061 sa ishin një ditë më parë.

232 persona u pranuan në kujdesin intensiv, ndërsa 243 u pranuan dje. Aktualisht  3.448 pacientë janë në kujdes intensiv.

Lexo edhe

Video

error: