E pranon ylli i Chelseat: Ëndërroj të luaj për Guardiolan

E pranon ylli i Chelseat: Ëndërroj të luaj për Guardiolan

Jorginho, i cili ishte afër një kalimi në Manchester City përpara se t’i bashkohej Chelseat në vitin 2018, zbuloi ai ende ëndërron të luajë nën urdhrat e trajnerit Pep Guardiolën.

30-vjeçari italo-brazilian është një nga lojtarët më të fortë në skuadrën e Thomas Tuchel në, por ai mund të largohet në afatin kalimtar të verës, pasi kontrata e tij skadon në qershor të vitit 2023.

Duke folur për “Alê Oliveira”, Jorginho së pari diskutoi se si erdhi transferimi i tij në Chelsea në vitin 2018.

“Unë nuk duhet të vija në Chelsea. Unë supozoj të kisha shkuar në një klub tjetër. Një tjetër klub anglez”, tha braziliani.


“Dhe më pas ndodhi ashtu siç ndodhi dhe arrita në Chelsea. Pra, me Chelsean gjithçka ndodhi shumë shpejt”, shtoi ai.

I pyetur nëse ende ëndrron për të luajtur nën drejtimin e Pep Guardiolës, mesfushori braziliano-italian ishte i qartë.

“Une kam një ëndërr. Nuk e di nëse do të ndodhë. Por po, ai (Guardiola) është një referencë. Kur isha fëmijë, shikoja Barcelonën e tij të fitonte gjithçka me Ronaldinhon, Xavin, Iniestën”.

Jorginho ka bërë 31 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon për Chelsean dhe ka shënuar nëntë gola si dhe ka një asistim.

Lexo edhe

Video