E kryer, Chelsea arrin marrëveshje me Nkunkun

E kryer, Chelsea arrin marrëveshje me Nkunkun

Skuadra angleze, Chelsea qysh tani ia ka filluar që të gjejë përforcimet për merkaton e ardhshme verore, ku sot ka arritur marrëveshje me njërin nga lojtarët më të mirë të RB Leipzigut.

Bëhet fjalë për yllin francez, Christopher Nkunku, i cili ka pasur teste mjekësore me Chelsean raporton gazetari i njohur, Fabrizio Romano.


Chelsea ka dërguar një kontratë afatgjate si ofertë drejt Nkunkut për të përgatitur marrëveshjen për vitin 2023, përcjell KosovaPress.

Ende nuk është finalizuar marrëveshja, pasi që tani Chelsea dhe RB Leipzig do të diskutojnë për tarifën e transferimit, ku në kontratën aktuale të Nkunkut gjendet klauzola prej 60 milionë eurosh.

Lexo edhe

Video