E konfirmuar, Sanches te PSG është punë e kryer

E konfirmuar, Sanches te PSG është punë e kryer

Gazetari i njohur, Fabrizio Romano, e ka konfirmuar sot që transferimi i mesfushorit Renato Sanches te Paris Saint-Germain është punë e kryer.

Paris Saint-Germain ka arritur marrëveshje të plotë për transferimin e Sanches nga skuadra e Lille për një shumë afro 15 milionë eurosh, përcjell KosovaPress.


Po ashtu, PSG ka caktuar edhe datën për procedurën e testeve mjekësore të mesfushorit portugez.

Kushtet personale mes lojtarit dhe klubit ishin rënë dakord para disa kohësh, ku tani drejtori sportiv i gjigantit francez, Luis Campos, nënshkruan me lojtarin të cilin e dëshironte që nga dita e parë kur e morri detyrën te PSG.

Lexo edhe

Video