E konfirmuar, ky është transferimi i parë i Chelseat nën epokën e re të Boehlyt

E konfirmuar, ky është transferimi i parë i Chelseat nën epokën e re të Boehlyt

Siç raportohet nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, skuadra angleze Chelsea ka arritur marrëveshje të plotë për transferimin e yllit brazilian, Raphinha.

Oferta zyrtare e Chelseat prej 75 milionë eurosh, të përfshira këtu edhe bonuset, është pranuar menjëherë nga skuadra e Leeds United, përcjell KosovaPress.


Marrëveshja është arritur mes dy klubeve, ku pjesa kryesore e shumës së kartonit të Raphinas duhet paguar menjëherë.

Bisedimet tani po vazhdojnë nga ana e lojtarit, për ta bindur atë për kushtet personale dhe kontratën, ku këto bisedime po i kryeson pronari i ri, Todd Boehly.

Ylli brazilian pritet të bëhet transferimi i parë i Chelseat nën epokën e re me Boehlyn në krye të klubit.

Lexo edhe

Video