E konfirmon edhe Allegri, McKennie një hap larg kalimit në Premier Ligë

E konfirmon edhe Allegri, McKennie një hap larg kalimit në Premier Ligë

Mesfushori amerikan, Weston McKennie është vetëm një hap larg kalimit në Premier Ligë.

Marrëveshja mes Juventusit dhe Leeds United në formë huazimi tani është në fazën finale që të kompletohet, raporton KosovaPress.


Këtë gjë e konfirmoi edhe trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri.

“Ka një marrëveshje të gatshme mes klubeve për ta shitur McKennien. Ai nuk do të jetë i gatshëm nesër”, tha Allegri.

McKennie kalon te Leeds United në formë huazimi, me të drejtë blerjeje.

Lexo edhe

Video