E fundit, Ronaldo ka kërkuar largimin nga United

E fundit, Ronaldo ka kërkuar largimin nga United

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, thuhet se ka kërkuar që të lejohet të largohet nga Manchester United.

Pavarësisht se ka shijuar një sezon të suksesshëm rikthimi në “Old Trafford” nga një këndvështrim individual, Ronaldo ka qenë subjekt i spekulimeve të mëdha këtë verë duke pasur parasysh rezultatet e United në sezonin që lamë pas.

Dhe tani, Duncan Castles ka zbuluar ekskluzivisht në “The Times” se me të vërtetë duket sikur Ronaldo do të përpiqet të largohet nga United para fillimit të sezonit 2022/23.


Pretendohet se vendimi i Ronaldos është nxitur nga dëshira për të parë karrierën e tij duke luajtur futboll në Ligën e Kampionëve, duke besuar se ai ka vetëm edhe tre ose katër vite në nivelin më të lartë për të fituar trofe të mëdhenj.

Miqtë e ngushtë thuhet se besojnë se dashuria dhe mbështetja e Ronaldos për Unitedin mbetet po aq e fortë si kurrë më parë, por se ai gjithashtu ka arsye personale që dëshiron të largohet me familjen e tij, që thuhet se ka përjetuar një kohë të vështirë.

Ronaldo u kthye tek United, për të cilin luajti midis 2003 dhe 2009, përpara sezonit 2021/22 pasi kishte kaluar tre sezone në Itali me Juventusin.

Super-ylli portugez fitoi çmimin “Sir Matt Busby” Lojtari i Vitit duke shënuar 24 gola në 38 ndeshje, duke përfshirë gjashtë gola nga shtatë ndeshje në Ligën e Kampionëve.

Lexo edhe

Video