E fundit, Irani tentoi ta kidnapojë ish-futbollistin e kombëtares së tij

E fundit, Irani tentoi ta kidnapojë ish-futbollistin e kombëtares së tij

Siç bëhet e ditur nga “Times Sport”, Irani ka tentuar që ta kidnapojë nga Dubai ish-futbollistin e kombëtares së tij, Ali Karimi.

Thuhet se Irani dëshironte ta kidnapojë Karimin për kritikat e këtij të fundit drejt regjimit të shtetit, raporton KosovaPress.


Karimi është duke e kritikuar ashpër regjimin e Iranit dhe është duke përkrahur protestat aktuale që po zhvillohen momentalisht në vend.

(19) Transfer News Live on Twitter: “🚨 Iran has tried to kidnap its former national footballer Ali Karimi from Dubai for criticising the regime and supporting the ongoing protests in the country. 🇮🇷 (Source: Times) https://t.co/3ix0y94V3q” / Twitter

Lexo edhe

Video