E ardhmja e Insignes vendoset pas Euro 2020

E ardhmja e Insignes vendoset pas Euro 2020

Napoli do t’i hap bisedimet për rinovimin e kontratës me Lorenzo Insignen menjëherë pas kampionatit evropian, raporton “Corriere dello Sport”.

Kontrata e 30 vjeçarit skadon në vitin 2022 dhe Napoli kërkon që ta mbaje lojtarin edhe më tutje në skuadër, përcjellë KosovaPress.


Pengesa e vetme është që Insigne po kërkon rritjen e pagës momentale e cila është 5 milionë euro, ndërsa Napoli nuk pajtohet me këtë kërkesë.

Skuadra si brenda ashtu edhe jashtë Italisë janë të interesuara për shërbimet e tij.

Lexo edhe

Video