Dyshohet se është dhunuar një 12-vjeçare në Ferizaj

Dyshohet se është dhunuar një 12-vjeçare në Ferizaj

Një nënë ka raportuar në Polici se vajza e saj e moshës 12-vjeçare ka dalë nga shtëpia dhe se nuk dihej vendndodhja e saj.

Policia ka arritur ta gjente viktimën, me ç’rast ka arrestuar një person të dyshimtë.


Rasti është hapur si dhunim.

“Dhunim. Ferizaj 21.11.2022 – 01:00. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se vajza e saj e moshës 12 vjeçare ka dalë nga shtëpia dhe nuk dinte për vendndodhjen e saj.  Njësitë policore kanë arritur të gjejnë viktimën. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

Lexo edhe

Video