Dyshohen për dokumente të falsifikuara, arrestohen dy shtetas të Shqipërisë

Dyshohen për dokumente të falsifikuara, arrestohen dy shtetas të Shqipërisë

Dy shtetas të Shqipërisë, janë arrestuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, pasi që te kontrolla e dokumenteve në shkuarje, kanë prezantuar pasaportë të një shteti tjetër, e cila dyshohet të jetë e falsifikuar.


Rasti ka ndodhur dje. Ndërkohë, i dyshuari dhe e dyshuara pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje. 

Lexo edhe

Video