Dybala nuk garanton qëndrimin te Roma

Dybala nuk garanton qëndrimin te Roma

Paulo Dybala thotë se do të ketë kohë për të folur për të ardhmen, por gjithashtu siguroi se ka edhe dy vjet të mbetura në kontratën e tij me Romën dhe është me të vërtetë i lumtur.

Giallorossi kishin nevojë për një fitore kundër Spezias për të siguruar vendin e gjashtë dhe kualifikimin në Ligën e Evropës, kështu që argjentinasi kishte gjithë presionin mbi të kur mori përgjegjësinë për të gjuajtur një penallti të minutës së 90-të për rezultatin 2-1.

“Ishte një ndeshje shumë e vështirë, por ne po luftonim për një vend në Evropë, skuadra dha gjithçka që kishte dhe ne fituam”, tha Dybala për “DAZN”, përcjellë KosovaPress.


Dybala më pas u pyet nëse dëshiron të vazhdojë te Roma për një kohë të gjatë, veçanërisht me Mourinhon.

“Është e rëndësishme që ne ta shijojmë këtë moment, do të ketë kohë për të folur për të ardhmen. Kam edhe dy vite të mbetura në kontratën time”, theksoi Dybala.

Ekziston një klauzolë lirimi në marrëveshjen e Dybalas me vlerë vetëm 12 milionë euro për klubet jashtë Serisë A, por kjo mund të anulohet nëse paga e tij rritet nga 4.5 në 6 milionë euro.

Lexo edhe

Video