Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Dy viktima dhe 179 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Dy viktima dhe 179 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 2652 testime nga të cilat 179 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.


Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë të prekur me koronavirus edhe 2 persona, ndërsa 587 kanë arritur të fitojnë betejën me virusin.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 182 pacientë, 14 në terapi intensive, nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.

Lexo edhe

Video

error: