Dy viktima dhe 14 raste të reja me koronavirus

Dy viktima dhe 14 raste të reja me koronavirus

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë konfirmuar dy viktima dhe 14 raste të reja me  koronavirus nga 1.764 testime.

IKSHPK në raportin e tij më të ri ka bërë të ditur se po ashtu gjatë kësaj periudhe janë shëruar gjashtë qytetarë, ndërsa numri i rasteve aktive është 171.


Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.439 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 149.121 doza të vaksinës. Deri më sot 25.158 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.280.

Lexo edhe

Video

error: