Dy të vdekur dhe 38 raste të reja me COVID-19

Dy të vdekur dhe 38 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit janë raportuar dy vdekje dhe 38 raste të reja me COIVD-19. Raporton Ministria e Shëndetësisë bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK).

NJOFTIMI I PLOTË:

05 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 8.777 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.388.583 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 573.312 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 3.285 testime, 38 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.


ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 185 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 155.379.                 

   ℹ Në total numri i rasteve aktive është 1.895

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.