Dy të arrestuar për sulm në Mitrovicë

Dy të arrestuar për sulm në Mitrovicë

Një 20 vjeçar me inicialet A. D dhe një 17 vjeçar me inicialet A. G, janë arrestuar në jug të Mitrovicës, pasi ditë më parë kanë sulmuar viktimën i moshës  21 vjeçar.


Sipas Policisë, lidhur me rastin  dhe veprimet e ndërmarra është njoftuar prokuroi i rastit i cili ka urdhëruar që rasti të iniciohet për veprën penale “sulm”.

Ndërsa pas procedurave të intervistimit, me urdhër të prokurorit dy të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

Lexo edhe

Video