Dy italianë në mesin e rezervave për astronautët e rinj evropianë

Dy italianë në mesin e rezervave për astronautët e rinj evropianë

Dy italianë janë ndër rezervat për astronautët e Agjencisë Evropiane të Hapësirës (ESA) të prezantuar në Paris të mërkurën.


Ata janë Andrea Patassa, 31-vjeç, nga Spoleto dhe Anthea Comellini, 30-vjeç, nga Chiari në provincën e Brescias.

Ndryshe, Samantha Cristoforetti është gruaja e parë komanduese evropiane e Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës. /ANSA

Lexo edhe

Video