Dy gola të shpejtë në ndeshjen mes Belgjikës dhe Francës

Dy gola të shpejtë në ndeshjen mes Belgjikës dhe Francës

Ka ndryshuar rezultati në stadiumin “Allianz” të Torinos, ku Kombëtarja e Belgjikës tani gjen vetën në epërsi.

Belgjika ka shënuar dy gola të shpejtë në ndeshjen e gjysmëfinales së Ligës së Kombeve kundër Francës, përmes Yannick Carrasco dhe sulmuesit Romelu Lukaku, përcjell KosovaPress.

Fillimisht, Carrasco shënon në minutën e 37’ për 1:0, kurse rezultatin e dyfishoi Lukaku nga asistimi i Kevin De Bruynes në minutën e 41’.

Rezultati momental i ndeshjes është 2:0 në favor të Belgjikës.


Golat i gjeni më poshtë.

Goli i Carrasco

Goli i Lukaku

Lexo edhe

Video

error: