Dy çklistët kosovarë përfundojnë garën e parë në Kampionatin Evropian të çiklizmit rrugor

Dy çklistët kosovarë përfundojnë garën e parë në Kampionatin Evropian të çiklizmit rrugor

Dy çiklistët tanë, Blerton Nuha dhe Aban Delija përfaqësuan Kosovën sot në Kampionatin Evropian të çiklizmit rrugor, që po mbahet në Mynih të Gjermanisë.


Gara ishte e gjatë 209 km me konkurrencë shumë të fortë. Vlen të përmendet se kjo është hera e parë që Kosovës i lejohet të marrë pjesë me dy garues në këtë garë prestigjioze, pasi Kosova ka plotësuar numrin e pikëve në kategorizim.

Nuha dhe Delija do të garojnë më 17 gusht edhe në disiplinën kronometër individuale (ITT).

Lexo edhe

Video