Dumoshi ngushëllon familjen e Bujar Lahut

Dumoshi ngushëllon familjen e Bujar Lahut

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, ka ngushëlluar pas ndarjes nga jeta të artistit dhe profesorit Bujar Lahu.

Dumoshi deklaroi se veprat e piktorit do të jenë frymëzim për shumë gjenerata.

“Pikturat e bukura e të punuara me shumë dashuri, me dorën e tij të artë do të jenë frymëzim për shumë gjenerata”, shkroi Dumoshi.


Postimi i saj i plotë:

Me pikëllim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të artistit, prof. Bujar Lahu.

Pikturat e bukura e të punuara me shumë dashuri, me dorën e tij të artë do të jenë frymëzim për shumë gjenerata.

I shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe të gjithë bashkëpunëtorëve të tij!

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: