Duka për vdekjen e Maradonas: Futbolli humbi një mbret

Duka për vdekjen e Maradonas: Futbolli humbi një mbret

Për vdekjen e Diego Armando Maradonas ka reaguar edhe Presidenti i Federatës së Futbollit të Shqipërisë, Armand Duka.

Ai ka shkruar se me vdekjen e Maradonas futbolli ka humbur një mbret dhe se ajo çfarë sulmuesi argjentinas ka lënë prapa tij është shumë më e madhe se vitet e jetës së tij.


Ky ishte postimi i tij:

“Futbolli humbi një mbret! Diego Armando Maradona është ndarë nga jeta duke lënë një boshllëk të madh dhe të pazëvendësueshëm në botën e madhe të futbollit. Qoftë i parajsës, sepse ç’ka lënë është miliona herë më e madhe se vitet e jetës…”

Është pavdekësia!

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: