Duda Balje shkon në LDK, bisedon për thellim të bashkëpunimit

Duda Balje shkon në LDK, bisedon për thellim të bashkëpunimit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, sot ka pritur në takim kryetaren e SDU-së, Duda Balje.


Në njoftimin e LDK-së thuhet se Abdixhiku me Baljen diskutuan për situatën politike në vend, si dhe për mundësinë e thellimit të bashkëpunimit mes LDK-së dhe SDU-së.

“Gjatë këtij takimi, kryetari Abdixhiku vlerësoi lartë kontributin e komunitetit boshnjak në proceset shtetndërtuese të Kosovës, ku shtoi se duhet të vazhdojmë të punojmë fuqishëm për përmirësimin e kushteve për të gjithë qytetarët e Kosovës pa përjashtim”, thuhet në njoftim.

Lexo edhe

Video