Dua Lipa e “tmerruar” nga deklarimet homofobike të bashkëpunëtorit të saj DaBaby

Dua Lipa e “tmerruar” nga deklarimet homofobike të bashkëpunëtorit të saj DaBaby

Dua Lipa i ka shtuar zërin kritikave ndaj reperit DaBaby pas komenteve të tij në dukje homofobike në skenë gjatë fundjavës.

DaBaby, i cili shfaqet në pistën e Lipa Levitating, është kritikuar gjerësisht për komentet e tij fundjavën e kaluar, ku ai u tha anëtarëve të auditorit të vendosnin dritat e telefonit në ajër – përveç nëse ata ishin HIV -pozitivë ose ishin homoseksualë që kryenin marrëdhënie seksuale në parkingje makinash. .

Duke shkruar në Instagram, Dua Lipa tha: “Jam e befasuar dhe tmerruar nga komentet e DaBaby”.

“Unë me të vërtetë nuk e njoh këtë si personin me të cilin kam punuar. Unë e di që fansat e mi e dinë se ku qëndron zemra ime dhe se unë qëndroj 100% me komunitetin LGBTQ. Ne duhet të mblidhemi së bashku për të luftuar stigmën dhe injorancën rreth HIV/AIDS,” tha këngëtarja e njohur.


Ashtu si në dukje duke veçuar ata që vuajnë nga virusi, DaBaby po ashtu pohoi gabimisht se ai “do t’ju bëjë të vdisni në dy ose tre javë”.

Mjekimi ka qenë për dekada që u mundëson atyre që jetojnë me HIV të jetojnë jetë të gjatë, të sigurt dhe të shëndetshme.

Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Jonathan Lyndale Kirk, iu përgjigj kritikave në fillim të javës, duke thënë: “Ajo që bëj në një shfaqje live është për audiencën në shfaqjen live.

“Asnjëherë nuk do të përkthehet saktë për dikë që shikon një klip të vogël prej pesë sekondash nga krevati i tyre i ndyrë në telefonin e tij. Thjesht nuk funksionon kështu. Sepse, pavarësisht se për çfarë po flisni *** dhe se si interneti i shtrembëroi fjalët e mia ***, unë dhe të gjithë fansat e mi në shfaqje, ata homoseksualë dhe ata të drejtpërdrejtë, ne e ngritëm f *** lart,” tha ai, duek shtuar se “fansat e tij homoseksualë “nuk marrin SIDA”, por ata morën klasë”.

Lexo edhe

Video