Dua Lipa debuton në Versace

Dua Lipa debuton në Versace

Të gjithë sytë ishin te Dua Lipa në shfaqjen e Javës së Modës në Versace të Milanos, ndërsa ajo bëri debutimin e saj në pistë.

Fituesja e çmimit 3x Grammy, 26-vjeç, dëshmoi se thjesht nuk ka fund për talentet e saj pasi ajo doli në pistë së bashku me veteranët e pasarelave Naomi Campbell, Gigi Hadid dhe Emily Ratajkowski.

Autorja e hitit Don’t Start Now hapi dhe mbylli shfaqjen, duke filluar me një copë rozë të ndezur me dy pjesë me një ndarje të lartë, të shoqëruar me taka të përshtatshme dhe rimel të gjallë me nenexhik.


Ajo mahniti të pranishmit në atë që këngëtarja e përshkroi si “një moment surreal”. Në lëvizjen përfundimtare të fuqisë, Dua hipi në pistë në një vështrim të dytë në këngën e saj, Physical.

Kjo mund të ketë qenë hera e parë që Dua po shëtiste në një shfaqje mode, por ajo nuk është e panjohur për Versace, kohët e fundit veshur me një model fluture nga marka në Grammy 2021.

Ajo aktualisht është fytyra e fushatës së Versace në vjeshtë/dimër 2021. Dua shoqëronte Gigi, e cila  mahniti me një fustan me një theks të mëndafshit bruz në bust dhe buzë, para se të ndërrohej në një fustan tjetër koktej të zi, përsëri me detaje me kunj sigurie dhe taka vrasëse.

Shfaqja kishte shumë yje në audiencë si dhe në pistë, me rreshtin e parë të Versace duke përfshirë Addison Rae, Bella Thorne dhe të fejuarin Benjamin Mascolo dhe këngëtaren Becky G.

Lexo edhe

Video

error: