Drita-Prishtina, formacionet zyrtare

Drita-Prishtina, formacionet zyrtare

Në kuadër të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës do të zhvillohet edhe derbi i madh ndërmjet Dritës dhe Prishtinës.

Tri pikë është diferenca aktuale mes dy ekipeve, në të mirë të Prishtinës, andaj ballafaqimi i sotëm premton spektakël, raporton KosovaPress.


Këto janë formacionet zyrtare:

Drita:  Smakiqi, Broja, Krasniqi, Salihu, Vitija, Ajzeraj, Baftiu, Jashari, Bl. Krasniqi, Thaqi, Prapashtica.

Prishtina: Nika, Islami, Hyseni, Kryeziu, Krasniqi, Muja, Sinani, Byetqi, Useini, Pefleqeli, Blesa

Lexo edhe

Video