Drita merr kreun e Superligës, së paku deri nesër (FOTO)

Drita merr kreun e Superligës, së paku deri nesër (FOTO)

Ka përfunduar ndeshja e parë e xhiros së 19-të e Superligës në mes të Vushtrrisë dhe Dritës.

Pas 90 minutash, fitore shënuan gjilanasit, me rezultatin 3:2.

Emini, Vucaj e Rexha ishin shënuesit për Dritë, ndërsa për vendasit shënuan Fazliu e Azemi.


Me fitore, Drita tashmë gjendet në pozitën e parë me 37 pikë, njëjtë sa ka edhe Ballkani me një ndeshje më pak.

Kurse, Vushtrria vazhdon të mbetet në pozitën ku dhe ishte në fillim të stinorit pranverorë.

Lexo edhe

error: