Drita, Gjilani dhe Llapi mësojnë rivalët në Ligën e Konferencës

Drita, Gjilani dhe Llapi mësojnë rivalët në Ligën e Konferencës

Është hedhur shorti i raundit të parë kualifikues të Ligës së Konferencës 2022/23 ku tri skuadra kosovare, Drita, Gjilani dhe Llapi kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

Shorti i raundit të parë kualifikues të UEFA Europa League 2022/23, duke nisur sezonin e ri, transmetohet drejtpërdrejt nga ora 13:00 CET të martën më 14 qershor. Ai zhvillohet në Shtëpinë e Futbollit Evropian në Nyon, Zvicër.


Nënkampioni i Ksovës Drita do të ballafaqohet me skuadrën finlandeze Inter Turku, transmeton KosovaPress.

Gjilani ndeshjet me skuadrwn Liepaja, kurse fituesi i Kupws sw Kosovws, Llapi do tw ketw punw me skuadrwn Buduçnost

Të 60 skuadrat janë të ndara në gjashtë grupe me dhjetë skuadra (grupet 1 deri në 6) në përputhje me renditjen e koeficientit të klubit të vendosur në fillim të sezonit.

Lexo edhe

Video