Drita FC jep lajmin e mirë para ndeshjes me Sileksin në Europa League

Drita FC jep lajmin e mirë para ndeshjes me Sileksin në Europa League

Klubi futbollistik Drita ka njoftuar se të gjithë lojtarët kanë rezultuar negativ në testet për Covid-19 para ndeshjes kundër Sileksin, e vlefshme për kualifikimet në Europa League.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” Drita FC ka deklaruar se ata janë të gatshëm për kët ballafaqim të rëndësishëm.

Postimi i plotë i skuadrën gjilanase në “Facebook”


Dalin rezultatet e testeve për COVID-19

Dje klubi jone i eshte nenshtruar testeve ne prag te ndeshjes me Sileksin ne kuader te Europa League dhe sapo kemi marr rezultatet e testeve per COVID-19 dhe te gjithe kemi rezultuar NEGATIV.

Jemi gati per ndeshje!

FC DRITA⚪️🔵 /KosovaPress/

Lexo edhe

Video

error: