Drita dhe Ferizaj vazhdojnë tutje në Kupën e Kosovës

Drita dhe Ferizaj vazhdojnë tutje në Kupën e Kosovës

Drita dhe Ferizaj janë skuadra e fundit që kanë siguruar kualifikimin në fazën e 1/8 të finales së Kupës së Kosovës.


Fituesit e këtyre dy takimeve u përcaktuan pas vazhdimeve pasi koha e rregull përfundoi me rezultat ta barabart 0-0 në të dy ndeshjet, raporton KosovaPress.

Ferizaj e mposhti Flamuratin me rezultat 2-0 me golat e shënuar nga dyshja Kurtaj Berisha, kurse Drita fitoi me rezultat minimal -0 derisa golin e vetëm e realizoi Hamdi Namani në minutën e 97’.

Lexo edhe

Video

error: