Drita debuton me fitore në Evropë, mposhtet Llapi

Drita debuton me fitore në Evropë, mposhtet Llapi

Drita ka debutuar me fitore në garën evropiane Konferencë Ligë pasi e ka mposhtur skuadrën nga Mali i Zi Deçiç me rezultat 2-1 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Skuadra nga Gjilani ishte në disavantazh 1-0 por e përmbysi rezultatin në 2-1 me golat e Ajzeraj në minutën e 11 dhe të Simonovskit në të 78-ën, përcjellë KosovaPress.


Nga ana tjetër Llapi ka pësuar disfatë kundër Shkupit në udhëtim me rezultat 2-0 me golat e Markosit dhe Rvatibyaye.

Ndeshjet e kthimit do të zhvillohen më 15 korrik.

Lexo edhe

Video

error: