Drenica e ndal me barazim Llapin në “Zahir Pajaziti”

Drenica e ndal me barazim Llapin në “Zahir Pajaziti”

Skuadra e Drenicës ka bërë një tjetër befasi pas asaj që bëri më javën e kaluar duke e mposhtur Dritën kurse tani e ka ndalur me barazim 2-2 Llapin në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Me të filluar ndeshja, përkatësisht më minutën e tretë të ndeshjes Llapi kaloi në evantazh me golin e Bianor, por Drenica barazoi shumë shpejtë përmes Peposhit në minutën e 10-të, raporton KosovaPress.


Në pjesën e dytë u realizuan edhe katër gola të tjerë me Drenicën që realizoi edhe dy herë për mes Ukës (2) , kurse Krasniqi dhe Firmino për Llapin.

Pas këtij barazimi, Llapi mbetet në vendin e katërt me 40 pikë, kurse Drenica një pozitë më poshtë me 32 pikë.

Lexo edhe

Video