Drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe qëllonte me armë zjarri në ajr, arrestohet

Drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe qëllonte me armë zjarri në ajr, arrestohet

Një 31 vjeçar është arrestuar në Shijak të Durrësit, pasi drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe qëllonte me armë zjarri në ajër duke rrezikuar jetën e banorëve.


Sipas Policisë, pas një telefonate nga qytetarët se në Shijak, një shtetas po xhironte gomat e makinës dhe qëllonte me armë zjarri, menjëherë kanë shkuar në adresën e dhënë, duke parandaluar ndonjë ngjarje të mundshme kriminale.

“Forcat e Posaçme Operacionale në bashkëpunim me Forcat Shqiponja dhe shërbimet e Policisë Shijak, kanë bërë të mundur neutralizimin dhe prangosjen e shtetasit Emiljano Norja, 31 vjeç, banues në Shijak, i dënuar më parë për veprën penale “Mbajtje e lëndëve narkotike”. Ky shtetas ditën e djeshme rreth orës 20:00, në qytetin e  Shijakut, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Audi”, ka qëlluar me armë zjarri në ajër duke rrezikuar jetën e banorëve. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 1 armë zjarri kallashnikov, 1 krëhër me 23 fishekë dhe automjeti me të cilën ky shtetas qarkullonte. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftim.

Lexo edhe

Video