Dramë në “Fadil Vokrri”, bie edhe goli i katërt mes Prishtinës e Gjilanit

Dramë në “Fadil Vokrri”, bie edhe goli i katërt mes Prishtinës e Gjilanit

Tanimë është barazuar gjithçka sa i përket rezultatit në ndeshjen mes Prishtinës dhe Gjilanit, ku është shënuar edhe goli i katërt në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Gjilani ka arritur ta barazojë rezultatin në 2:2 në ndeshjen kundër Prishtinës, falë golit të shënuar nga Albert Dabiqaj, raporton KosovaPress.


Me të filluar pjesa e dytë, Gjilani e gjeti golin e barazimit pikërisht përmes Dabiqajt, i cili shënoi në minutën e 58’ shënon për 1:1, kurse pesë minuta më vonë, respektivisht në minutën e 63’, Albin Prapashtica e rikthen epërsi e Prishtinës në 2:1.

Ndërkaq, Dabiqaj shënon përsëri në minutën e 74’ të ndeshjes për të barazuar rezultatin për Gjilanin në 2:2.

Rezultati momental, 2:2.

Lexo edhe

Video